Portál ZLKR.cz » Požár osobního auta v obci Hutisko-Solanec

Požár osobního auta v obci Hutisko-Solanec

Dne 20.6.2011 v 18:21 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta v obci Hutisko-Solanec. Na místo vyjela jednotka městských hasičů z Rožnova pod Radhoštěm s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka dobrovolných hasičů z Hutiska-Solance. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru zaparkovaného osobního auta zn. VAZ.

Požár jako první zjistili sousedé, kteří nejdříve uslyšeli zvuk připomínající výbuch a následně uviděli kouř. O požáru hned informovali hasiče na tísňové lince a také souseda, který byl doma, ale o požáru nevěděl. Ihned se také majitel pokusil požár hasit pomocí zahradní hadice a odpojil od elektrického vedení autodobíječku připojenou na vozidlo.

Městští hasiči z Rožnova byli na místě události za sedm minut od výjezd ze své stanice. Byl potvrzen požár osobního auta, který se podařilo velmi rychle lokalizovat a následně také uhasit. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Hasičům se podařilo zabránit dalšímu rozšíření plamenů.

.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Majitel auto odstavil na volné prostranství před svou garáží a nechal v něm dobíjet autobaterii. Ostatní systémy vozidla nebyly v provozu. Vyšetřovatel se domnívá, že během nekontrolovaného dobíjecího procesu došlo k explozi autobaterie a k následnému požáru vozidla. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 60.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit jen část auta asi za 20 tis. Kč.

.
Text a foto HZS Zlínského kraje
http://www.hzszlk.eu

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.