Portál ZLKR.cz » Ve sportovní hale ve Vsetíně byla bomba

Ve sportovní hale ve Vsetíně byla bomba

VSETÍN: Jednalo se o cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Cílem cvičení bylo ověřit a procvičit taktické postupy záchrany při činnosti jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému. Oznámení o uložení nástražného výbušného systému přijali pracovníci na lince tísňového volání 112 v deset hodin dopoledne.

Ke sportovní hale Na Lapači ihned vyrazili policisté, hasiči a záchranná služba. Policisté vyzvali všechny přítomné v objektu, aby sportovní halu neprodleně opustili. Nicméně v davu lidí, kteří se snažili dostat co nejdříve ven, došlo k několika poraněním, které ošetřili již připravení záchranáři. Policisté společně s hasiči kompletně prohledali celý objekt, kde podezřelý předmět podobající se nástražnému výbušnému systému skutečně nalezli. Strážníci městské policisté zapáskovali z důvodu bezpečnosti prostor kolem sportovní haly, aby tak zamezili vstupu do objektu a okolí všem osobám. Na místo jsme přivolali pyrotechniky, kdy jeden z pracovníků nejprve ve speciálním obleku provedl prvotní prohlídku výbušniny, kterou následně dálkově řízený robot z místnosti ve sportovní hale odvezl ven do připraveného speciálního boxu. Pyrotechnici poté zajistili výbušninu k další likvidaci.

.

Cvičení složek integrovaného záchranného systému probíhá pravidelně každý rok. Cílem je, aby si jednotlivé složky vyzkoušeli souhru při simulovaných situacích, tak aby poté při reálných zákrocích, byla spolupráce na místě mnohdy tragických události stoprocentní.

.
Zdroj: Lenka Javorková, Policie ČR
http://www.policie.cz

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.