Portál ZLKR.cz » Holešov – hasiči museli vrak vozidla vyřezat ze svodidel

Holešov – hasiči museli vrak vozidla vyřezat ze svodidel

Od 14:43 hodin zasahovala jednotka profesionálních hasičů poblíž části města Holešov – Tučapy na Kroměřížsku.

V 14:43 hodin dorazila jednotka profesionálních hasičů stanice Holešov na místo hlášené dopravní nehody osobního vozidla, ke které došlo na komunikaci mezi městskou částí Holešov – Tučapy a Prusinovice.

Vozidlo zn. Range Rover najelo na svodidla u krajnice komunikace, část jich vytrhlo a zůstalo na nich naraženo. Náraz byl tak silný, že došlo k odtržení celé podvozkové části vozidla a rozsáhlé destrukci karoserie kabiny. V okamžiku nehody byl ve vozidle pouze řidič.

Při prvním pohledu na zdemolované vozidlo počítali hasiči s nejhorším scénářem zásahu. K jejich obrovskému překvapení vyváznul řidič z nehody pouze s drobnou odřeninou.

Hasiči zajistili vrak vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Protože vozidlo zůstalo částečně nad korytem potoku, museli ho hasiči zajistit proti samovolnému pohybu a případnému zřícení.

S odstraněním havarovaného vozidla pomohl hasičům nakladač z blízkého zemědělského podniku. Ještě než nakladač vrak nadzvedl a uložil na ložnou plochu vozidla odtahové služby, museli ho hasiči vyřezat z pokroucených svodidel rozbrušovací pilou. Při vyprošťování došlo k menšímu úniku provozních kapalin, který hasiči hned zlikvidovali pomocí sorbentů.

K odstranění následků nehody byli na místo povoláni také pracovníci údržby komunikací.

.
Text a foto HZS Zlínského kraje
http://www.hzszlk.eu

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.