Portál ZLKR.cz » Kriminalisté odhalili v centru Kroměříže pěstírnu konopí

Kriminalisté odhalili v centru Kroměříže pěstírnu konopí

KROMÉŘÍŽSKO: Obvinění cizinci jsou stíháni vazebně.

Profesionální pěstírnu konopí se podařilo odhalit zlínským krajským kriminalistů v centru Kroměříže. Při realizaci, která proběhla v minulém týdnu, zadrželi dva cizince a zajistili několik set rostlin konopí. Kriminalisté už oba muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropních látkami a s jedy. Obvinění jsou stíháni vazebně.

Vlastním operativním šetřením krajští kriminalisté zjistili, že v nízké budově v centru Kroměříže, která na první pohled vypadá opuštěně a nevyužívaně, dochází k pěstování konopí. Už z prvotních informací vyplývalo, že se jedná o rozsáhlou pěstírnu této rostliny. Uplynulou středu v šest hodin ráno policisté ze zásahové jednotky z Brna do objektu násilně vnikli a uvnitř zadrželi dva cizince ve věku 28 a 30 let. Zásah policistů komplikovala skutečnost, že dveře a okna do budovy byly důkladně zabezpečeny a zabarikádovány.

Uvnitř objektu se skrývala rozsáhlá, plně profesionální pěstírna s několika set rostlinami konopí setého v různém stádiu vegetativního růstu. Podle zjištěných skutečností při ohledání místa činu a zajištěných technologií s vybavením vše nasvědčuje tomu, že rostliny v této pěstírně jsou vysoce kvalitní. Jaká je však skutečná kvalita zajištěného konopí budeme vědět až z výsledků odborného zkoumání, které nám rovněž řekne, v jakých hodnotách se pohybovalo kompletní zařízení zajištěné pěstírny. Podle odhadu krajských kriminalistů se však hodnota pohybuje v řádech statisíců korun.

V průběhu ohledání místa činu kriminalisté zjistili nelegální odběr elektrické energie k provozu elektrospotřebičů potřebných k efektivnímu pěstování rostlin. Škoda, která energetické společnosti vznikla, je předmětem dalšího šetření.

Dva cizinci – zahradníci, kteří pěstírnu obhospodařovali, měli pokyny pohybovat se uvnitř potichu, tak aby na sebe a pěstírnu neupozornili a navíc nesměli z objektu vůbec vycházet. Uvnitř měli připravené jídlo a pití, které jim vystačilo na několik týdnů. Rovněž tam měli připravené veškerá hnojiva a potřeby na pěstování konopí. Šetřením vyšlo najevo, že jeden z cizinců pobýval na území ČR neoprávněně.

Za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí cizincům až desetiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby, který soud uplynulý pátek odpoledne akceptoval a obviněné vzal do vazby.

.
Zdroj: Lenka Javorková, Policie ČR
http://www.policie.cz

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.