Portál ZLKR.cz » Požár v kotelně rodinného domu v Kostelanech nad Moravou

Požár v kotelně rodinného domu v Kostelanech nad Moravou

Dne 9.2.2012 v 06:58 hod. byli hasiči informováni o požáru ve sklepě rodinného domu v Kostelanech nad Moravou. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Kunovic, Kostelan a Nedakonic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v kotelně rodinného domu.

Syn majitele ucítil ráno při čištění zubů podivný zápach. Při vyhlédnutí z okna si všiml kouře vycházejícího ze sklepa. Jeho otec se snažil zasáhnout, ale když vběhl do kotelny a otevřel dveře, došlo k výronu kouře a plamenů. Žár mu sežehl vlasy na hlavě a muž se zachránil útěkem. Na pomoc byli přivoláni hasiči.

První cisterna dorazila z nedalekých Nedakonic, a to už čtyři minuty po výjezdu ze stanice. Následoval dojezd dalších posilových jednotek a zásahových aut. Hasiči pronikli do požárem zasažených sklepních prostor a kotelny. Požár byl bleskově lokalizován a následně uhašen. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Po uhašení požáru byly sklepní prostory odvětrány. Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. I v tomto případě bylo zjištěno, že k požáru došlo vlivem nedbalosti, a to při odlétnutí žhavých částic během přikládání do kotle na tuhá paliva. Žhavé částice zapadly do hořlavého materiálu v těsné blízkosti kotle.

Požárem způsobená škoda byla odhadnuta na 40.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 2 mil. Kč. Přestupkové jednání bylo vyřešeno na místě v blokovém řízení.

Vyšetřovatel připomněl, že se jedná o klasickou nedbalost, která je příčinou mnoha podobných požárů. Před takovým počínáním, včetně špatného ukládání hořlavých materiálů nebo paliva do blízkosti kotlů, stále varujeme.

.
Text a foto HZS Zlínského kraje
http://www.hzszlk.eu

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.