Portál ZLKR.cz » Do směnárny vstoupil jako běžný zákazník, poté vytáhl pistoli

Do směnárny vstoupil jako běžný zákazník, poté vytáhl pistoli

V sobotu ráno krátce před osmou hodinou došlo k loupežnému přepadení směnárny ve Starém Hrozenkově.

Pachatel vstoupil do směnárny jako běžný zákazník. Přistoupil k přepážce a dotazoval se na směnu peněz. Poté vytáhl na ženu pistoli a požadoval peníze. Ta mu ze strachu o svůj život vydala 24 tisíc korun a 740 Eur. Muž vzal peníze, na pult položil krabici obalenou alobalem a řekl, že je to bomba. Poté ze směnárny odjel autem typu SUV tmavé barvy směrem na Slovensko.

Vystrašená žena okamžitě vše oznámila na linku 158. Přivolaná policejní hlídka zajistila místo proti vstupu nepovolaných osob. K případu byl povolán policejní pyrotechnik, který bližším ohledáním krabice vyloučil jakékoliv nebezpečí. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Po pachateli intenzivně pátráme. Podle popisu se jedná o slovensky mluvícího muže do 50 let, sportovní postavy vysoké asi 180 cm. Na sobě měl černou čepici, červeno-černou bundu a tmavé kalhoty. Ke směnárně přijel pravděpodobně z vnitrozemí.

Tímto žádáme širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli. Možná někdo v inkriminované době projížděl automobilem a mohl spatřit pachatele před přepadením, či po něm. Jakékoliv informace k tomuto případu nám můžete sdělit na linku 158 případně na nejbližší policejní oddělení. Děkujeme!

.
Zdroj: Milena Šabatová, Policie ČR
http://www.policie.cz

ilustrační foto: Jan Močarník

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.