Portál ZLKR.cz » Hostětín – plameny zničily část podkroví a střechy domu

Hostětín – plameny zničily část podkroví a střechy domu

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve včerejších večerních a nočních hodinách v obci Hostětín na Uherskohradišťsku.

Včera v 19:42 hodin vyhlásil operační důstojník požární poplach jednotkám profesionálních hasičů stanic Slavičín a Uherský Brod a současně i jednotkám dobrovolných hasičů z Bojkovic, Slavičína a Hostětína. Celkem pět cisternových vozidel zamířilo na místo hlášeného požáru rodinného domu v obci Hostětín. Na místo zásahu byla vyslána také automobilní plošina a dopravní automobil místní jednotky.

Požár zasáhl část podkroví a střešní konstrukce dvoupodlažního rodinného domu s obytným podkrovím. Po lokalizaci požáru pokračovaly nasazené jednotky v dohašování jednotlivých ložisek hoření a rozebírání zasažených konstrukcí. V 22:19 hodin zahlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Jako dohlídka byli do dnešních ranních hodin na místě ponecháni hasiči dobrovolných jednotek ze Slavičína a Hostětína.

Ještě v průběhu zásahu se na místo dostavil vyšetřovatel požárů z Uherského Hradiště. Podle vyjádření majitelů způsobil požár škodu v odhadované výši asi 300.000 korun. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v hodnotě několika set tisíc korun. Zjišťování příčiny vzniku požáru bude pokračovat i v dnešních dopoledních hodinách.

Při zásahu došlo ke zranění jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů.

.
Text a foto HZS Zlínského kraje
http://www.hzszlk.eu

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.