Portál ZLKR.cz » Plameny zničily zrekonstruovanou chatu

Plameny zničily zrekonstruovanou chatu

Na místě požáru v lokalitě obce Komňa – Kopánky zasahují od půl dvanácté tři jednotky hasičů.

Tři minuty po jedenácté hodině přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně oznámení o požáru chaty v lokalitě Kopánky na rozhraní katastrálních území obcí Komňa a Bystřice pod Lopeníkem na Uherskobrodsku.

Na místo hlášené události byli vysláni profesionální hasiči z Uherského Brodu a Uherského Hradiště. Současně byl vyhlášen požární poplach i jednotce dobrovolných hasičů obce Bánov.

Příjezd na místo požáru komplikoval hasičům těžký, zasněžený a podmáčený terén. Jedna z cisteren v něm zapadla a musela být následně vyproštěna traktorem zabezpečeným ve spolupráci se starostou obce Bystřice pod Lopeníkem.

I přes tyto komplikace se asi dvacet minut po vyhlášení poplachu dostaly jednotky na místo požáru. V době jejich příjezdu byla jednopodlažní zděná chata s obytným podkrovím zasažena v celém rozsahu a ni rychlé zahájení intenzivních hasebních prací nemohlo objekt zachránit.

Po lokalizaci požáru pokračovaly jednotky v rozebírání požárem zasažených konstrukcí a dohašování jednotlivých lokálních ložisek hoření. Zvýšená spotřeba vody při hašení si vyžádala doplnění techniky z hydrantu v obci Bánov.

Současně s hasebním zásahem zahájili na místě události svou činnost i vyšetřovatelé hasičů a policistů. Pro následné ohledání požářiště bude s největší pravděpodobností povolán na místo události i pes vycvičený k vyhledávání zbytků hořlavých kapalin. Na základě provedeného ohledání stanoví vyšetřovatelé verze příčiny vzniku požáru, které budou nadále prověřovat.

Podle prvotních zjištění způsobil požár škodu převyšující dva miliony korun.

01.03.2016, 17:00 hodin

Hasiči rozebírají střešní konstrukce, kde nalezli pod plechovou krytinou další ohniska hoření. Hasební zásah komplikuje sněžení a nedostatek vody. Voda se na místo požáru dopravuje kyvadlově zásahovými vozy hasičů. Plným automobilovým cisternám stěžuje příjezd rozbahněný terén.

Z centrální požární stanice ve Zlíně vyjel velitelský automobil se stravou pro zasahující hasiče.

Objekt ještě není uhašen. Vyšetřovatelé hasičů a policie proto budou pokračovat v šetření příčin požáru zítra dopoledne. Vyšetřování se zítra zúčastní služební policejní pes a specialista v oboru elektro.

.
Text a foto HZS Zlínského kraje
http://www.hzszlk.eu

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.