Portál ZLKR.cz » Vsetín – ranní honička jako z filmu skončila v parku

Vsetín – ranní honička jako z filmu skončila v parku

VSETÍNSKO: Muž se snažil před policisty ujet parkem. Ranní Vsetín zažil honičku jako z nějakého filmu. Policistům ujíždělo vozidlo, kdy řidič pronásledovaného auta neřešil přechody ani chodníky. Honička dokonce skončila až v parku.

Při průjezdu městem dnes ráno kolem půl osmé si vsetínští policisté všimli vozidla Suzuki na parkovišti na ulici Mostecká v centru Vsetína. Ve chvíli, kdy projížděli, řidič s vozidlem opět zajel zpět na parkovací místo. Když se po chvíli vraceli, vyjíždělo vozidlo z parkoviště. Policisté jej chtěli zastavit a tak zapnuli majáky i s nápisem stop. Řidič na tuto výzvu reagoval sešlápnutím plynu a začal hlídce ujíždět. Vydal se směrem ulice Štěpánská. Policisté vozidlo začali pronásledovat. Suzuki pokračovalo po projetí kruhového objezdu s ulicí Josefa Sousedíka směrem k železničnímu přejezdu na ulici Štěpánská. Tam se řidič s vozidlem vydal do parku mezi železniční tratí a domy, minul areál golfového hřiště a s vozidlem zastavil u budovy trafostanice u železničního podchodu mezi místními částmi Trávníky a Rybníky. Vyskočil z vozidla a utekl přes koleje. To už ale byli na místě i policisté a jeden z nich byl utíkajícímu muži v patách. Nakonec jej policista zadržel několik desítek metrů od vozidla ve vnějším areálu školy.

Policisté zjistili, že prchajícím je pětadvacetiletý muž z Frýdku-Místku. Důvodem, proč hlídce ujížděl, by mohl být zákaz řízení motorových vozidel, který muž má a to až do roku 2018. Ve vozidle se dále nacházeli dvě ženy a jeden muž. Jedná se o dvacetiletou ženu z obce na Vsetínsku, třiadvacetiletou ženu z Frýdku-Místku a pětadvacetiletého muže ze Vsetína. Během honičky nebyl nikdo zraněn. Policisté nadále na případu pracující.

V době pronásledování se v místech průjezdu vozidel pohyboval větší počet osob. Zjišťujeme, zda nedošlo k ohrožení některých z nich, anebo zda dokonce nedošlo ke kontaktu s pronásledovaným vozidlem. Žádáme tyto osoby, aby podaly informace na obvodním oddělení ve Vsetíně, nebo prostřednictvím linky 158.

.
Zdroj: Vladislav Malcharczik, Policie ČR
http://www.policie.cz

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.