Portál ZLKR.cz » Z šesti účastníků nehody ve Fryštáku jedna osoba zemřela

Z šesti účastníků nehody ve Fryštáku jedna osoba zemřela

Profesionální hasiči centrální stanice Zlín zasahovali na místě vážné dopravní nehody dvou vozidel ve Fryštáku.

K čelnímu střetu osobních vozidel zn. Seat a Hyundai došlo v prostoru křižovatky hlavní komunikaci z Fryštáku směrem na Zlín. Na místo hlášené události byly v 11:06 hodin vyslány dvě posádky profesionálních hasičů centrální stanice Zlín.

Ve vozidle Seat byla vážně zraněna spolujezdkyně řidiče. Tu k dalšímu ošeření transportoval do nemocnice vrtulník letecké záchranné služby. Ve vozidle cestovaly také dvě děti. Ty byly převezeny sanitami k dalšímu ošetření a kontrole do nemocnice ve Zlíně. Řidič vozidla vyváznul z nehody bez zranění.

V druhém vozidle cestovala starší řidička. Tu se záchranářům a hasičům nepodařilo přes veškerou snahu oživit. Spolu s ní cestoval ve vozidle spolujezdec. Toho hasiči z havarovaného vozidla vyprostili bez nutnosti použití vyprošťovacích zařízení a předali ho do další péče záchranářům, kteří ho také převezli do zlínské nemocnice.

Mimo vyproštění jednoho z účastníků nehody a asistence záchranářům, poskytli vyškolení hasiči také postraumatickou pomoc účastníkům nehody. Děti dostaly od hasičů pro zklidnění plyšového maskota dráčka Záchranáčka.

Po odvozu všech zraněných byla jedna posádka hasičů odeslána zpět na stanici, druhá zůstala na místě jako asistence policistům. Po ukončení vyšetřování události zajistí hasiči odklizení vraků vozidel a úklid místa nehody.

Po celou dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla komunikace uzavřena a provoz byl odkloněn na objízdnou trasu.

.
Text a foto HZS Zlínského kraje
http://www.hzszlk.eu

Přidejte svůj názor, komentář, cokoliv...


Copyright © 2013-2016 Movex Media - Regionální portál Zlínského kraje - ZLKR.cz
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.